• office1181

רכישת בית פרטי בתקופת מגיפת הקורונה - רוני ברוך קלאס נדלן

מאז היציאה מהסגר הראשון ביוני 2020, הישראלים נוהרים לשוק הנדל"ן והביקוש לרכישת נכסי נדל"ן הולך וגובר. מאחר וההיצע לא גדל בהתאם – חלה עליה במחירי נכסי הנדל"ן ובבתי היוקרה בפרט. אם עד כה בשנים האחרונות שלפני פרוץ מגיפת הקורונה דובר על עלית מחירים שנתית של כ-4%, הרי שקצב העלייה מחודש יוני אשתקד כבר מגיע ל-6% ואף צפוי לעלות עוד יותר.


מספר נסיבות הניעו את הגידול בביקוש לנכסי הנדל"ן:


שוק הנדל"ן – השקעה בטוחה. התפרצות נגיף הקורונה טלטלה את חיינו במובנים רבים ושינתה סדרי עולם. שווקים רבים נכנסו למשבר ואילו חלק לנסיקה (כגון ענף ההייטק). במציאות החדשה שנוצרה, חוסר היציבות בשווקים מביא למצב בו רצוי "ללכת על בטוח" ולהשקיע באפיק השקעה מוחשי ובטוח יחסית המניב תשואה משמעותית לעומת פיקדון בבנק: ענף הנדל"ן - ובבתים פרטיים בפרט. הפניית הכסף להשקעה בנדל"ן נתפס בעיני רבים השקעה סולידית לאורך זמן ובימינו זהו יתרון בעל משמעות רבה.


חשיבות גודל הבית בתקופת הקורונה ועבודה מהבית. בנוסף, נגיף הקורונה הביא אנשים רבים למצב בו הם מעדיפים להיתקל כמה שפחות בשכנים במעלית ובחדר המדרגות וכן בתקופה של סגר, מעדיפים להעביר את זמנם בחצר פסטורלית ורחבת ידיים ואפשרויות פעילות לילדיהם בשטח ביתם ואף הביקוש לבריכות פרטיות, עלה בצורה משמעותית מאז תחילת הקורונה. אופציה זו עדיפה על פני האפשרות להיות סגורים בין "4 קירות" גם אם הקירות הללו הינם במגדל יוקרתי. משמעותה וחשיבותה של גינה פרטית עלתה כאין שיעור בימים אלו . כמו כן לא מעט אנשים נאלצו לעבוד מהבית בתקופה זו ולכן נזקקו לשטח נוסף בבית שכן אין זה נוח לעבוד מהסלון כשכל המשפחה בבית והילדים לומדים ב-ZOOM.


הקטנת מס רכישה למשקיעים. החלטתו של שר האוצר ישראל כץ על הפחתת מס הרכישה לדירות להשקעה ביולי 2020, משיעור של 8% לשיעור של 5%, עודד כניסת משקיעים לשוק הנדל"ן והלכה למעשה נראה גידול במספר העסקאות של משקיעים.


ריבית נמוכה ומשכנתא "זולה" יותר. שיעור הריבית הנמוך יחסית במשק והחלטת בנק ישראל להפוך את המשכנתא ל"זולה" יותר על ידי הרחבת החלק היחסי של משכנתא בריבית פריים בתיק המשכנתא - הגדיל את חלק ההלוואה הזול יותר בתמהיל תיק המשכנתא , והביא אנשים למצב בו הם מסוגלים לעמוד בהחזר של משכנתאות בהיקפים גבוהים יותר.


לאור הסיבות שמנינו, ולאור העובדה שהיצע הבתים המוצעים למכירה הצטמצם בצורה משמעותית - מחירי הבתים הפרטיים עלו באופן חד בחודשים האחרונים ויתכן והסחרור במחירים לא יעצור. כאשר ההיצע מוגבל ורוכשי דירות ומשקיעים שומעים על עליית מחירים הדבר מביא רבים נוספים ש"נוהרים" לשוק, הביקוש גדל והמחירים עולים עוד וחוזר חלילה.

גם כך, במרבית אזורי פעילותנו המוזכרים בהמשך - הביקוש עלה על ההיצע, אך כעת אנו ניצבים בתקופה של ביקושים אדירים לבתים פרטיים מכל הסוגים והגדלים והיצע נמוך מאד יחסית לאחר גל מכירות מאסיבי לנכסי יוקרה.גם היצע השכירויות של בתי היוקרה הצטמצם משמעותית ביחס לעבר, וזאת כיוון ששוכרים שהייתה להם אפשרות לחדש אופציות להארכת השכירות – עשו זאת במהרה וכן לא מעט נכסים מושכרים נמכרו.


על פניו, לא ניראה שיש סיבה שנצפה ירידת מחירים בטווח הקרוב אם בכלל ואף להיפך. משרדנו "קלאס נדלן" מקבל פניות רבות מלקוחות רציניים המבקשים לרכוש בתים פרטיים בכל גודל ובכל תקציב. אנו משווקים נכסי יוקרה רבים ובלעדיים באזורים : רמת חן, שיכון הצנחנים, תל גנים, רמת אפעל וסביון. סוכנות תיווך קלאס נדל"ן - בבעלות המתווך רוני ברוך- מתמחה מזה למעלה מעשרים שנה בשיווק ותיווך בתי יוקרה ומגרשים. משרדנו הינו בעל ניסיון מקצועי רב, המציע ללקוחות היכרות מעמיקה עם השוק, הבנה מהירה של צרכיהם ופתרונות שמתאימים לרצונותיהם וליכולותיהם. המשרד מקפיד לשמור על שקיפות, אמינות וסטנדרטים גבוהים של עבודה - כך שלא פלא שנבחר על ידי madlan לאחד מעשרת המשרדים המובילים בעיר רמת גן.קלאס נדל"ן משרד תיווך בסביון וגני יהודה


קלאס נדלן בתים למכירה / השכרה בסביון


קלאס נדל"ן משרד תיווך ברמת חן / שיכון הצנחנים


קלאס נדל"ן משרד תיווך ברמת אפעל


קלאס נדל"ן משרד תיווך בתל גנים


קלאס נדל"ן - סוכנות התיווך שלך לבתי יוקרה


קלאס נדל"ן משרד תיווך בסביון


קלאס נדל"ן בתים למכירה בסביון


קלאס נדל"ן משרד תיווך ברמת חן / שיכון הצנחנים / רמת אפעל / תל גנים


קלאס נדל"ן - סוכנות התיווך שלך לבתי יוקרה


בתים למכירה סביון


בתים להשכרה סביון


בית למכירה סביון


מגרשים למכירה סביון


מתווך סביון


מתווכים סביון


רוני ברוך סביון


קלאס נדלן סביון


בתי יוקרה למכירה השכרה סביון

16 צפיות0 תגובות