רמת חן


רמת חן נוסדה בשנת 1949 ונקראה תחילה בשם שיכון צבא קבע - סלמה ב'. הבנייה נעשתה על ידי חברת "רסקו" על קרקע שנרכשה ממנהל מקרקעי ישראל.

בשלב מאוחר יותר נבנו בשכונה בתים פרטיים וכן בתים שנבנו עבור עולים חדשים של שנות ה-50.

רמת חן בנויה בצורת מעגל גדול, אשר הרחוב המקיף אותה הוא רחוב אלוף דוד על שם דוד מרכוס, קצין יהודי-אמריקאי שהגיע ארצה במלחמת העצמאות כדי לסייע לצה"ל ונהרג בשוגג.

רוב בתי השכונה הם בתים צמודי קרקע או בתים משותפים בעלי 3 קומות לכל היותר. בשכונה זו נמצאים תיכון בליך וכן בית הספר היסודי "רמת חן".

לשכונה קראו בשם זה - מכיוון שהצירוף ח"ן הוא ראשי תיבות של חילות ונביאים שכן רובם המכריע של הרחובות בשכונה קרויים על שמם של חילות ויחידות צה"ל ונביאי התנ"ך כגון פלמ"ח, גולני, עודד, המאה ואחד, ישעיהו, ירמיהו, דניאל וכו'. השכונה סופחה לרמת-גן ב-5/1/1953.

העובדה שהשכונה נמצאת בסמוך לפארק הלאומי והרחק מהמרכז הסואן , הופכת אותה לאחת השכונות השלוות והמבוקשות ברמת גן. הנוף האופייני ברמת חן, הוא של גינות ירוקות ובתים מפוארים בסגנונות שונים, לצד בתים ותיקים..

בשכונה בתי קפה, בנק, דואר, מכולות, בית ספר יסודי "רמת חן", צופים, ותיכון "בליך". כמו כן, השכונה קרובה למועדון הספורט "כפר המכביה" ולפארק הלאומי.


משרד התיווך קלאס נדל"ן בבעלות רוני ברוך הממוקם ברחוב ישעיהו 24 ברמת חן, הינו המשרד הגדול ביותר בשכונה ומבצע מזה שנים ביד רמה את מרבית עסקאות הנדל"ן בשכונה, וישמח לשרתכם באמינות, מקצועיות והצלחה.

81 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול